Wakacje 2014

harmonogram

zajęcia zamknięte

Codzienne bezpłatne zajęcia od 11 do 17 dla grupy dzieci ze Starego Polesia. W ramach zajęć lunch oraz napoje dla dzieci, opieka pedagogów i wolontariuszy, gry i zabawy, pikniki, warsztaty prowadzone przez artystów, spacery i wycieczki. Odwiedzimy pracownię artystów na Świętego Jerzego. Weźmiemy udział w zabawie w fotobudkę, turnieju gier planszowych, tworzeniu mozaiki ściennej w plenerze i tworzeniu filmu. Dzieci skorzystają też z warsztatów kreatywności prowadzonych przez grupę LEGO LOGOS.

01-08-14
Fotobudka – w ramach pierwszego dnia akcji i pierwszej atrakcji na Starym Polesiu pojawi się tajemnicza fotobudka, dzięki której, każdy z uczestników będzie miał możliwość poeksperymentowania z dodatkowymi efektami, a zrobione w fotobudce zdjęcia staną się doskonałym pretekstem do dalszych gier i zabaw integracyjnych

04-08-14

Turniej gier planszowych – ciąg dalszy integracji, tym razem przy grach planszowych. W grupach będziemy grać w łódzkie monopoly, czyli „Jak się Łodzi powodzi”. Dzięki temu wszyscy dowiedzą się ile kosztuje schronisko dla bezdomnych i utrzymanie mieszkań kwaterunkowych, a także będą mieli okazję do zbudowania na planszy miasta według własnego pomysłu. Kto wygra, zostaje prezydentem!

05-08-14

Warsztaty robienia pinów i wlepek – każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swoją autorską przypinkę. Po co komu piny z sieciówki, jeśli można je samemu zaprojektować? Dzięki użyciu maszyny do pinów okaże się to dziecinnie proste! W trakcie drugiej części warsztatów każdy pobawi się w ulicznego artystę i stworzy wlepki z przesłaniem, które chce ujawnić miastu.

06-08-14

Z przewodnikiem po Starym Polesiu – co było sto lat temu w miejscu boiska? Skąd na Starym Polesiu tyle powojskowych obiektów? Gdzie zaczynała się historia Łódzkiego Klubu Sportowego – na te i inne pytanie odpowie nam przewodnik, w trakcie spaceru po miejscach doskonale kojarzonych przez mieszkańców, ale których historia wciąż pozostaje dla wielu zagadką.

07-08-14

Warsztaty kolaży z Ewą Michalską – nasza zaprzyjaźniona artystka, autorka hipertekstów (także w wersji offline), przyjdzie do nas w celu wycinania puent z roczników starych gazet. Forma ograniczona tylko ilością kleju, temat – komentarz rzeczywistości. Kolaże, które powstaną w trakcie warsztatów zostaną wywieszone w jednej z bram.

12-08-14

Warsztaty plastyczne – wszystkie techniki – farby, włóczka, kredki i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

13-08-14

Teatr Muzyczny od kuchni – kolejna wycieczka poza granice Starego Polesia, tym razem w celu obejrzenia zaplecza Teatru Muzycznego. Jakie niespodzianki czekają nas pośród scenografii, instrumentów i garderob? To musimy sprawdzić osobiście.

14-08-14

Warsztaty kolaży z Ewą Michalską vol.2 – kolejny tydzień zostanie skwitowany małymi obrazkami ze ścinków gazet. Temat: Stare Polesie, pocztówki nie muszą być nudne!

15-08-14

18-08-14

Wernisaż – dzieciaki wezmą udział w wernisażu wystawy zdjęć przygotowanej przez uchodźców z ośrodka w Grotnikach. Wystawa może okazać się inspiracją do stworzenia naszej własnej kolekcji zdjęć, opowiadających historię staropoleskiego habitatu, jak i stanowić punkt wyjścia do współpracy z uchodźcami.

19-08-14

Zwiedzanie Dętki – mamy niepowtarzalną okazję do zwiedzenia zabytkowego kanału pod placem Wolności. Chociaż Dętka jest blisko nas, to wielu na pewno nie miało okazji jej zobaczyć. Na tą wycieczkę serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych staropolesian, dużych i małych.

20-08-14

Zwiedzanie pracowni artystycznej – nie wszyscy wiedzą, że w naszym najbliższym otoczeniu mamy pracownie artystyczne! Mieszkańcy jednej z nich zaprosili nas na małe zwiedzanie, przy okazji którego, każde z dzieciaków dowie się, jak wygląda warsztat pracy artysty malarza i jakie są kulisy malowania obrazów, a także spróbuje własnych sił w tym działaniu

21-08-14

Zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi – poszukamy sali wytapetowanej rublami i w niezwykłych wnętrzach posłuchamy o historii miasta, wszak famuły również są fragmentem imperium Poznańskiego, w stopniu nie mniejszym niż pałac.

22-24-08-14

Kręcimy film! – dzieciaki w towarzystwie opiekunów pobiegają po Starym Polesiu z kamerą – spodziewamy się zaskakujących pytań i zaskakujących odpowiedzi, mimo przyziemnych tematów. Taki projekt, z wielkim powodzeniem, został już zrealizowany w Zgierzu.

25-08-14

Warszataty Lego Logos – studenci z koła naukowego przy Instytucie Filozofii na UŁ przeprowadzą z dzieciakami warsztaty oparte na unikatowej metodzie Lego Logos. Przy pomocy klocków lego, każdy będzie miał sposobność wziąć udział w procesie tłumaczenia zawiłości i zagadek poznawczych.

26-08-14

Odświeżamy ubrania – dzięki zwierzocosiom.pl, każde z dzieciaków będzie mogło nanieść na swoje ulubione ubranie nowy wzór, a tym samym urozmaicić swoją garderobę, bez zaopatrywania się w nowe ubranie. Atrakcją samą w sobie jest też technika malowania ubrań, ale o tym każdy przekona się już na warsztatach.

27-08-14 – 29-08-14

Mozaika – na jednej ze ścian Starego Polesia dzieciaki ułożą mozaikę, w kształcie postaci w skali 1:1. Oprócz radości z tworzenia swojego dzieła, mozaika pozostanie pamiątką i jednocześnie pomnikiem na długie lata, a oprócz tego będzie stale przypominała wszystkim o obecności dzieci w przestrzeni publicznej. Pomysłodawczynie i wykonawczynie akcji to dziewczyny ze zwierzocosie.pl oraz fundacji Etnoinspiracje.

30-08-14

Oficjalne zamknięcie Akcji Letniej – w trakcie tego dnia obejrzymy skończoną mozaikę, pochwalimy się wynikami działań filmowych przed szerszą publicznością i weźmiemy udział w grach sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kibiców ŁKS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s